3. Seviye Masaj Uygulayıcısı Yasal Mevzuat

Masaj mesleğini yapan bireylere ve işletmelere yeni bir düzenleme getiren bu yönetmelik yayını ile , işletmelerde sunulan masaj uygulamaların ve Masör veya Masöz uygulayıcıların da bir düzenleme altına alınması zorunluluğu doğdu.

MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) ve TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) işbirliğinde ulusal meslek standartlarını belirlemek üzere 15 Ocak 2011 tarihinde başlatılan çalışma,  21.03.2012 tarih ve 28240 sayılı Resmi Gazete’de Masaj Uygulayıcısı meslek standardı’nın yayınlanması ile duyurulmuş ve tamamlanmış oldu.

Masaj uygulama ve eğitim sektöründe olan tüm birey ve işletmeler için olumlu ve geleceğe yönelik düzenleme getiren bu çalışma, sektörün kalitesini arttırmak,illegal ve bilinçsiz uygulamaların doğurduğu olumsuz durumları engellemek için güzel bir gelişmedir.

Meslek standardı sonrasında artık masaj uygulamalarındaki farklılık ve bilgi eksikliğinin ortadan kalkacak ve bu gelişme ile Masaj mesleği ve eğitimleri profesyonel olarak sunulmuş olacaktır.

Detaylı bilgi için kurs merkezimi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Masaj Uygulayıcısı Yasal Mevzuat Meb Dosyası aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

Myk Yasal Mevzuat Pdf İndir

Bir cevap yazın